Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
enna
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän enna arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Psyko (1960)
(Psycho)
4
Jäämyrsky (1997)
(The Ice Storm)
4
Suurenmoinen huviretki (1989)
(A Grand Day Out with Wallace and Gromit)
4
Elävien kuolleiden yö (1968)
(Night of the Living Dead)
4
Copycat - kopiomurhaaja (1995)
(Copycat)
4
Naked (1993)
4
Ihana elämä (1960)
(La dolce vita)
4
Hiipivä tiikeri, piilotettu lohikäärme (2000)
(Wo hu cang long)
4
Minun elämäni (1989)
(My Left Foot: The Story of Christy Brown)
4
Nimetön (1999)
(Los sin nombre)
4
Mies vailla menneisyyttä (2002)
4
Rita Hayworth - avain pakoon (1994)
(The Shawshank Redemption)
4
The Blues Brothers (1980)
4
Amarcord (1973)
4
Minä olen Sam (2001)
(I Am Sam)
4
Jackie Brown (1997)
4
Ja paholainen loi naisen (2001)
(Sin noticias de Dios)
4
Täällä Pohjantähden alla (1968)
4
Hurja joukko (1969)
(The Wild Bunch)
4
Lemmenloukku (1960)
(Let's Make Love)
4
1
... 10 ...
45
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute