Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
anderssonx3
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän anderssonx3 arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Tuntematon sotilas (1955)
8
Central Station (1998)
(Central do Brasil)
8
Full Metal Jacket (1987)
"
Kubrickin helpoiten lähestyttävin ja ironisesti samoin myös kepein, pitkälti pop -musiikin käytön ja taistelukohtausten takia. Samalla myös nerokas, psykologinen ja raastava sotakritiikki.
"
8
High Fidelity - uskollinen äänentoisto (2000)
(High Fidelity)
"
Mahtavaa katsottavaa musiikkiharrastajille, myöskin tyylikkäästi toteutettu kokonaisuus.
"
8
Vapauden aave (1974)
(Le fantôme de la liberté)
8
Lolita (1962)
8
Seksiä, valheita ja videonauhaa (1989)
(Sex, Lies, and Videotape)
8
Boheemielämää (1992)
8
Ivanin lapsuus (1962)
(Ivanovo detstvo)
8
Do the Right Thing - kuuma päivä (1989)
(Do the Right Thing)
8
Traffic (2000)
8
Jackie Brown (1997)
8
Gandhi (1982)
8
Sonatine (1993)
8
Muukalaisia junassa (1951)
(Strangers on a Train)
8
Spartacus (1960)
8
King Kong (1933)
8
Sateentekijä (1997)
(The Rainmaker)
8
Sheriffi (1952)
(High Noon)
8
Hohto (1980)
(The Shining)
8
1
... 9 ...
30
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute