Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
anderssonx3
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän anderssonx3 arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Andrei Rublev (1969)
(Andrey Rublyov)
8
Rushmore - akatemian älypää (1998)
(Rushmore)
8
Taru sormusten herrasta: Kaksi tornia (2002)
(The Lord of the Rings: The Two Towers)
8
Riivaajat (1943)
(Ossessione)
8
Fucking Åmål (1998)
8
Porvariston hillitty charmi (1972)
(Le charme discret de la bourgeoisie)
8
Breaking the Waves (1996)
8
Sudenpesä (1973)
(Mean Streets)
8
Kids (1995)
8
Paris, Texas (1984)
8
Eyes Wide Shut (1999)
8
Happy Together (1997)
(Chun gwong cha sit)
8
Tohtori Caligarin kabinetti (1920)
(Das Cabinet des Dr. Caligari.)
8
Hikinen iltapäivä (1975)
(Dog Day Afternoon)
8
Kopps (2003)
8
Blue Velvet - ja sinisempi oli yö (1986)
(Blue Velvet)
8
Fight Club (1999)
"
Fincherin parhaimmistoa ehdottomasti, vaikka Se7en onkin tyylikkäämpi kokonaisuus.
"
8
Best in Show - näyttelyn kunkut (2000)
(Best in Show)
8
Harry Potter ja Azkabanin vanki (2004)
(Harry Potter and the Prisoner of Azkaban)
8
Keskiyön pikajuna (1978)
(Midnight Express)
8
1
... 10 ...
30
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute