Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
anderssonx3
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän anderssonx3 arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Taksikuski (1976)
(Taxi Driver)
8
Nosferatu (1922)
(Nosferatu, eine Symphonie des Grauens)
8
Spinal Tap - Hei me rokataan! (1984)
(This Is Spinal Tap)
8
Salaisuuksia ja valheita (1996)
(Secrets & Lies)
8
Juhlat (1998)
(Festen)
"
Eka dogmaelokuva ja suunnannäyttäjä. moninpuolin raaka, mutta hyvä
"
8
The Big Lebowski (1998)
8
Painajainen ennen joulua (1993)
(The Nightmare Before Christmas)
8
Las Hurdes - maa ilman leipää (1933)
(Las Hurdes)
7
Crash (1996)
7
Hei, me lennetään! (1980)
(Airplane!)
7
The Fifth Element - puuttuva tekijä (1997)
(The Fifth Element)
"
Kovaa kamaa Luc Bessonilta. Leonin jälkeen ainoa josta olen häneltä pitänyt.
"
7
The Royal Tenenbaums (2001)
"
Wes Anderssonin mustan huumorin sävyttämä perhedraama. Andersson luo retorisen kerronnan keinoja yhdistelemällä omanlaisensa fiktionmuodon, joka ei kuitenkaan yllä Rushmoren tasolle.
"
7
Will Hunting (1997)
(Good Will Hunting)
7
Naapurini Totoro (1988)
(Tonari no Totoro)
"
Sympaattisempi ja konstailemattomampi kuin seuraajansa henkienkätkemä.
"
7
Nainen ilman omaatuntoa (1944)
(Double Indemnity)
"
perushyvää Wilderiltä ja perinteistä Film-Noir:ia. Ei säväyttänyt yhtä paljon kuin muut Wilderin tekemät klassikot, mutta tässäkin on hyvät puolensa ehdottomasti.
"
7
Rankka päivä (1993)
(Falling Down)
7
Sekaisin Marista (1998)
(There's Something About Mary)
7
Vaarallinen tehtävä (1996)
(Mission: Impossible)
7
Brianin elämä (1979)
(Life of Brian)
7
Valtapeli (1994)
(The Hudsucker Proxy)
7
1
... 15 ...
30
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute