Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jugetzu
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jugetzu arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Changeling - vaihdokas (2008)
(Changeling)
10
Rööperi (2009)
"
Todella tyylikäs ja tunnelmallinen toiminta/draama. Ainut mikä alkaa häiritsemään suomalaisissa elokuvissa on samojen näyttelijöiden kierrätys, mutta minkäs teet kun niin pieni maa ja pienet kuviot. Kari Hietalahdelle oscar, ellei suorastaan kaksi! Se mies on NERO!
"
10
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
10
Poliisiopisto 3 - jatkokoulutuksessa (1986)
(Police Academy 3: Back in Training)
10
Terminator 2 - tuomion päivä (1991)
(Terminator 2: Judgement Day)
10
Rocky Balboa (2006)
"
Täydellinen päätös elokuvasarjalle.
"
10
Lastentarhan kyttä (1990)
(Kindergarten Cop)
10
Lahjomattomat (1987)
(The Untouchables)
10
The Official Rare Exports Inc. Safety Instructions 2005 (2005)
10
Die Hard - vain kuolleen ruumiini yli (1988)
(Die Hard)
10
The Jayne Mansfield Story (1980)
10
The Fifth Element - puuttuva tekijä (1997)
(The Fifth Element)
10
Total Recall - unohda tai kuole (1990)
(Total Recall)
10
Haihurrikaani 5 (2017)
(Sharknado 5: Global Swarming)
10
Arnold on rautaa (1977)
(Pumping Iron)
10
Killing Gunther (2017)
10
Armor (2024)
10
Aivokuollut (1992)
(Braindead)
"
Aivan loistava!
"
10
Guardians of the Galaxy Vol. 2 (2017)
10
Hellboy 2: Kultainen armeija (2008)
(Hellboy II: The Golden Army)
10
1
... 8 ...
148
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute