Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jouilalask
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jouilalask arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Kosto odottaa (1968)
(Da uomo a uomo)
8
Vuosaari (2012)
"
Synkkää oli.
"
7
Hiipivä tiikeri, piilotettu lohikäärme (2000)
(Wo hu cang long)
7
Kuningasjätkä (1998)
7
Rillingtonin kuristaja (1971)
(10 Rillington Place)
7
Alligaattori (1980)
(Alligator)
7
Miehuutta, rohkeutta ja karskeja miehiä (1922)
(Grandma's Boy)
7
Lapsia ja aikuisia - kuinka niitä tehdään? (2004)
7
Henkien talo (1993)
(The House of the Spirits)
7
Lumisen joen mies (1982)
(The Man from Snowy River)
7
Halloween - naamioiden yö (1978)
(Halloween)
7
Sanovat sitä rakkaudeksi (1993)
(The Thing Called Love)
7
Metropolis (1927)
7
Viimeinen keisari (1987)
(The Last Emperor)
7
Kova kuin kivi (1969)
(True Grit)
7
Medicine Man (1992)
7
Armoton ajojahti (1976)
(The Last Hard Men)
7
Bámbola (1996)
7
Kova keikka Lontoossa (1993)
(The Young Americans)
7
Kissaihmiset (1982)
(Cat People)
7
1
... 42 ...
94
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute