Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jouilalask
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jouilalask arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Casablanca (1942)
10
My Fair Lady (1964)
10
Fight Club (1999)
10
Tappajahai (1975)
(Jaws)
10
Vihreä oli laaksoni (1941)
(How Green Was My Valley)
10
Piukat paikat (1959)
(Some Like It Hot)
10
Mafiaveljet (1990)
(Goodfellas)
10
Hiekan ja sumun talo (2003)
(House of Sand and Fog)
9
Mad Max 2 - asfalttisoturi (1981)
(Mad Max 2: The Road Warrior)
9
M - kaupunki etsii murhaajaa (1931)
(M - Eine Stadt sucht einen Mörder)
9
Atlantin valli murtuu (1962)
(The Longest Day)
9
The Snapper (1993)
9
Peli on menetetty (1956)
(The Killing)
9
Schindlerin lista (1993)
(Schindler's List)
9
Kinkkua, kinkkua (1992)
(Jamón Jamón)
9
Capricorn Yksi (1978)
(Capricorn One)
9
Nykyaika (1936)
(Modern Times)
9
Äideistä parhain (2005)
9
Tora! Tora! Tora! (1970)
9
Tarzan ja valkoinen nainen (1934)
(Tarzan and His Mate)
9
1
2 ...
94
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute