Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jouilalask
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jouilalask arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
The Flying Jalopy (1943)
"
Aku ostaa käytetyn lentokoneen. Suomalaisena nimenä ollut "Lentävä hyrysysy".
"
8
Turvallisuus viimeiseksi (1923)
(Safety Last!)
8
Kourallinen dynamiittia (1970)
(Two Mules for Sister Sara)
8
Odotuksia (1987)
(Hope and Glory)
8
Moby Dick - valkoinen valas (1956)
(Moby Dick)
8
Trainspotting (1996)
8
Voi veljet, missä lienet? (2000)
(O Brother, Where Art Thou?)
8
Nanook, pakkasen poika (1922)
(Nanook of the North)
8
Stalinin kuolema (2017)
(The Death of Stalin)
8
Niskavuoren Heta (1952)
8
Aavemusa (1974)
(Phantom of the Paradise)
8
Vihan hedelmät (1940)
(The Grapes of Wrath)
8
Kill Bill: Vol. 2 (2004)
8
Onnellinen mies (1979)
8
Tyttö Pariisista (2001)
(Une hirondelle a fait le printemps)
8
Abyss - syvyys (1989)
(The Abyss)
8
Babe - urhea possu (1995)
(Babe)
8
Helmiä ja sikoja (2003)
8
Pahan kosketus (1958)
(Touch of Evil)
8
Kerran sotureita (1994)
(Once Were Warriors)
8
1
... 19 ...
94
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute