Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Zuah
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Zuah arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Reservoir Dogs (1992)
9
Kolme väriä: Punainen (1994)
(Trois couleurs: Rouge)
9
Kolme väriä: Sininen (1993)
(Trois couleurs: Bleu)
9
About Schmidt (2002)
"
Jack Nicholsonin maino roolisuoritus tässä elämän tarkoitusta tutkivassa draamassa. Mukavaa vaihtelua kaiken Bullet-Time rymistelyn keskellä. Ei lainkaan tylsä :)
"
9
Tim Burtonin Corpse Bride (2005)
(Corpse Bride)
9
Kiss Kiss Bang Bang (2005)
9
Gone Nutty (2002)
9
Tuulen laakson Nausicaä (1984)
(Kaze no tani no Naushika)
9
Gravity (2013)
9
Ihania päiviä (2003)
(Wonderful Days)
"
Visuaalisesti upea animaatio, mutta juoneen ja henkilöhahmoihin olisi voitu panostaa enemmän.
"
9
Miami Vice (2006)
"
Jakaapa tämä mielipiteitä. Mielestäni erittäin tyylikkäästi toteutettu poliisileffa. Loistava soundtrack ja upeaa kuvausta.
"
9
Kunnes toisin todistetaan (1990)
(Presumed Innocent)
9
Eastern Promises (2007)
9
Rottatouille (2007)
(Ratatouille)
9
Menneisyyden ote (2003)
(Mystic River)
9
Animatrix: Käännynnäinen (2003)
(Matriculated)
9
Ghost in the Shell 2: Innocence (2004)
(Koukaku kidoutai 2: Inosensu)
9
Animatrix: Ohjelma (2003)
(Program)
9
Suurenmoinen huviretki (1989)
(A Grand Day Out with Wallace and Gromit)
9
Fakiiri (2006)
9
1
... 7 ...
114
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute