Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
lisko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän lisko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Caramba - paholainen kannoilla (1976)
(Keoma)
7
C'était un rendez-vous (1976)
7
Raketti (2005)
(Maurice Richard)
7
Little 'Tinker (1948)
7
All's Fair at the Fair (1938)
7
Virgin Suicides - kauniina kuolleet (1999)
(The Virgin Suicides)
7
Vampire Hunter D: Bloodlust (2000)
7
Gizmo - melkein neroja (1977)
(Gizmo!)
"
Gizmo - melkein neroja on dokumenttielokuva keksinnöistä, jotka eivät mullistaneet maailmaa. Huumorilla aihettaan lähestyvä dokumentti näyttää hienosti ihmisen tarpeen keksiä uutta, vaikka lopputulos ei aina taattu olisikaan. Muutama "keksintö" nauratti sekopäisyydellään ja loputkin vähintään huvittivat. Musiikit toimivat erittäin hyvin kautta linjan.
"
7
Christmas Comes But Once a Year (1936)
7
Destination Hitchcock: Näin tehtiin "Vaarallinen romanssi" (2000)
(Destination Hitchcock: The Making of 'North by Northwest')
7
Thérèse D. (2012)
(Thérèse Desqueyroux)
7
Katharine Hepburn: All About Me (1993)
7
Elämä kierrättää (2007)
(Vratné lahve)
7
Total Recall - unohda tai kuole (1990)
(Total Recall)
7
Liian paksu perhoseksi (1998)
7
Sh-h-h-h-h-h (1955)
7
Me and My Old Man (2001)
7
At Death's Door (1999)
7
Nonarit (1939)
(A Day at the Zoo)
7
Apprentice (2016)
7
1
... 69 ...
168
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute