Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
lisko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän lisko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Kaupungin valot (1931)
(City Lights)
"
Mestariteos joka ei jätä kylmäksi.
"
10
Z - hän elää! (1969)
(Z)
10
Bad Taste (1987)
10
Jeanne d'Arcin kärsimys (1928)
(La passion de Jeanne d'Arc)
10
Fight Club (1999)
10
Pianisti (2002)
(The Pianist)
10
Andalusialainen koira (1929)
(Un chien andalou)
10
All Amateur Ecstasy (2002)
10
Freaks - kummajaiset (1932)
(Freaks)
10
Dyyni (1984)
(Dune)
10
Huuliharppukostaja (1968)
(C'era una volta il West)
10
Work in Progress (2000)
10
Napoléon (1927)
10
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
10
Dementia (1955)
"
Outo ja erilainen. Viehättävä. Nuorekas ikäisekseen.
"
10
Harakiri (1962)
(Seppuku)
10
Kummisetä (1972)
(The Godfather)
10
Menestyksen huuma (1957)
(Sweet Smell of Success)
10
The Mystery of the Leaping Fish (1916)
"
Loistava komedia, joka saa leuan tipahtamaan maahan asti.
"
10
Kwai-joen silta (1957)
(The Bridge on the River Kwai)
10
1
... 4 ...
168
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute