Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Vierran
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Vierran arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Arizona Baby (1987)
(Raising Arizona)
8
Tyttö nimeltä Nikita (1990)
(Nikita)
8
Ruusun nimi (1986)
(Der Name der Rose)
8
Häivähdys purppuraa (1985)
(The Color Purple)
8
Rurouni Kenshin (2012)
(Rurôni Kenshin: Meiji kenkaku roman tan)
"
Leffa toimi mainiosti ilman että oli lukenut mangaa tai nähnyt animea, jotka käsittääkseni ovat aika suosittuja. Henkilöhahmojen kemia toimi kauttaaltaan ja toimintakohtaukset olivat todella komeita. Pääpahis oli todella sarjakuvamainen, mutta ehkä sen voi antaa anteeksi koska on kyse sarjakuvahahmosta.
"
8
Headhunters (2011)
(Hodejegerne)
8
Bound (1996)
8
Scaramouche - säilän sankari (1952)
(Scaramouche)
8
Galaxy Quest (1999)
8
Gosford Park (2001)
8
Neljät häät ja yhdet hautajaiset (1994)
(Four Weddings and a Funeral)
8
Reign of Assassins (2010)
(Jianyu)
8
Avaruusboltsit (1987)
(Spaceballs)
8
5 Centimeters per Second (2007)
(Byôsoku 5 senchimêtoru)
8
Sherlock Holmes (2009)
8
The Hurt Locker (2008)
8
8 mm - kahdeksan millimetriä (1999)
(8MM)
8
William Shakespearen Romeo + Julia (1996)
(Romeo + Juliet)
8
Red Cliff 2 (2009)
(Chi bi xia: Jue zhan tian xia)
8
Taru sormusten herrasta: Kaksi tornia (2002)
(The Lord of the Rings: The Two Towers)
8
1
... 9 ...
57
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute