Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Vierran
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Vierran arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Auringonlaskun katu (1950)
(Sunset Boulevard)
8
X-Men 2 (2003)
(X2)
8
Hiipivä tiikeri, piilotettu lohikäärme (2000)
(Wo hu cang long)
8
Sademies (1988)
(Rain Man)
8
Animatrix (2003)
(The Animatrix)
8
Kirjava huntu (2006)
(The Painted Veil)
8
Legenda Haukasta (1985)
(Ladyhawke)
8
Itä on itä (1999)
(East Is East)
8
Pieni kauhukauppa (1960)
(The Little Shop of Horrors)
8
Kissaihmisten kirous (1944)
(The Curse of the Cat People)
8
Kuka viritti ansan, Roger Rabbit? (1988)
(Who Framed Roger Rabbit)
8
Vaihda vapaalle, Ferris (1986)
(Ferris Bueller's Day Off)
8
Band Baaja Baaraat (2010)
8
Vesi (2005)
(Water)
8
Stand by Me - viimeinen kesä (1986)
(Stand by Me)
8
Aladdin (1992)
8
Suuri gangsterisota (1984)
(Once Upon a Time in America)
8
The Message (2009)
(Feng Sheng)
"
Vuoden 1942 Nankingiin sijoittuvat tiivistunnelmainen trilleri, jonka kuvaus, lavastus ja roolisuoritukset ovat erittäin onnistuneita. Katsoja arvaa ehkä vähän liian helposti kuka on japanilaisten etsimä vakooja, mutta elokuva onnistuu tästä huolimatta pitämään yllä jännitettä loppuun asti, ja elokuvan loppukohtaukset kohottavat tämän keskitasoa korkeammalle.
"
8
Perhaps Love (2005)
(Ru guo · Ai)
8
Hämärän vartija (2006)
(A Scanner Darkly)
8
1
... 12 ...
57
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute