Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
suhari
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän suhari arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Ansa viritetty (1999)
(Entrapment)
"
Elokuvan parasta antia lienee Zeta-Jonesin pyllistely. No ei vaan, olihan tämä ihan OK ja katsottava elokuva.
"
7
Sekaisin Marista (1998)
(There's Something About Mary)
7
Bridget Jones - elämäni sinkkuna (2001)
(Bridget Jones's Diary)
7
Team America - maailman poliisi (2004)
(Team America: World Police)
7
Roxanne (1987)
7
Spy Game (2001)
7
Singles (1992)
"
Muutama hyvä biisi ja paljon jahkailua. Lähinnä ehkä halpa kopio high fidelitystä.
"
7
Kulmien viilein kundi (2002)
(The New Guy)
"
Ihan kiva komedia kunhan ei liian ryppyotsaisesti tsiigaile..
"
7
Prinssille morsian (1988)
(Coming to America)
7
Uneton Seattlessa (1993)
(Sleepless in Seattle)
7
Crocodile Dundee - krokotiilimies (1986)
(Crocodile Dundee)
7
Independence Day - maailmojen sota (1996)
(Independence Day)
7
Ensirakkaus (2000)
(Innocence)
7
Blade (1998)
"
Jätetään aivot eteiseen ja sitten sohvalle koomaan, menettelee.
"
7
Aikakone (2002)
(The Time Machine)
7
Linnoitus (1993)
(Fortress)
7
Speed - kuoleman kyydissä (1994)
(Speed)
"
Siitä poikkeuksellisen kiva leffa että ihan ensihetkistä loppuun asti on toimintaa, joka ei kuitenkaan jankkaa paikoillaan esimerkiksi ylipitkien takaa-ajojen muodossa. Bullockin Sandra ja Reevesin Keanu esittävät lahjakkaasti vahanukkeja.
"
7
Tappava ase 2 (1989)
(Lethal Weapon 2)
7
Hiipivä tiikeri, piilotettu lohikäärme (2000)
(Wo hu cang long)
"
En ymmärrä miksi juuri tämä hong kong -henkinen elokuva nostettiin pinnalle kun paljon parempiakin on ollut. Ei silti huono. Ja ne ilmassa lentelevät miekkamiehethän kuuluvat tähän elokuvatyyliin, ei siitä saa rokottaa arvosanaa.. :-)
"
7
Avalon (2001)
"
Vähintäänkin outo leffa. Eikä ainakaan vähiten sen takia, että vaikka onkin japanilaista tuotantoa niin näyttelijät ovat puolalaisia ja puhuvat puolaa.. :-) Kyllä tämä varmasti ihan hyvä oli kun ei sen katsominen ollut alkuunkaan tuskallista. Pitänee katsoa toisen kerran joskus, jos vaikka sitten tajuaisikin jotain.
"
7
1
... 16 ...
35
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute