Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
vintsukka
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän vintsukka arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Monty Pythonin paremmat pilat (1971)
(And Now for Something Completely Different)
"
Monty Pythonin loistava sketsikokoelma. Samoja sketsejä kuin sarjassa, mutta näitä juttuja voi kyllä katsella useampaankin kertaan!
"
9
The Man from Earth (2007)
9
Dogma (1999)
9
Taisteluplaneetta Galactica (2003)
(Battlestar Galactica)
9
Kuudes aisti (1999)
(The Sixth Sense)
"
Elokuva, joka on pakko katsoa kahteen kertaan!
"
9
Manaaja (1973)
(The Exorcist)
9
Pelkoa ja inhoa Las Vegasissa (1998)
(Fear and Loathing in Las Vegas)
9
Päätön ratsumies (1999)
(Sleepy Hollow)
9
Garden State (2004)
8
Mies ja alaston ase (1988)
(The Naked Gun: From the Files of Police Squad!)
8
Salainen agentti 007 Istanbulissa (1963)
(From Russia with Love)
8
Primer (2004)
8
Näkymätön mies (1933)
(The Invisible Man)
8
Alien 3 (1992)
(Alien³)
8
Sinua parempaa (2003)
(Anything Else)
8
Ikkunanpesijät (1940)
(Window Cleaners)
8
Hellboy (2004)
"
Sopivasti kieli poskessa tehty elokuva, joka on parhaimmillaan kieli poskessa katsottuna. Loistavaa viihdettä kun osaa suhtautua oikein eikä etsikään mitään syvällisempää. Turhan tavanomainen ja ennalta-arvattava loppu tosin laski pisteitä yhden pykälän. Director's Cut on normiversiota parempi.
"
8
Troija (2004)
(Troy)
8
Blade (1998)
8
Omaa luokkaansa (1992)
(A League of Their Own)
8
1
... 7 ...
86
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute