Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
vintsukka
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän vintsukka arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Vertigo - punainen kyynel (1958)
(Vertigo)
9
Taru sormusten herrasta: Kaksi tornia (2002)
(The Lord of the Rings: The Two Towers)
9
Brainstorm (2002)
(Cypher)
9
Elämäni John Malkovichina (1999)
(Being John Malkovich)
9
Ghostbusters - haamujengi (1984)
(Ghostbusters)
9
Jurassic Park (1993)
9
Kuninkaan puhe (2010)
(The King's Speech)
9
Hessu, Mikki ja Aku muuttotouhuissa (1936)
(Moving Day)
9
The Matrix Reloaded (2003)
9
Tup-akka-lakko (1980)
9
Uuno Turhapuro - kaksoisagentti (1987)
9
Uuno Turhapuron muisti palailee pätkittäin (1983)
9
Rautakauppias Uuno Turhapuro, presidentin vävy (1978)
9
The Matrix Revolutions (2003)
9
Uuno Turhapuro menettää muistinsa (1982)
9
The Social Network (2010)
9
Monty Python: Elämän tarkoitus (1983)
(Monty Python's The Meaning of Life)
9
The Prestige (2006)
9
Men in Black - miehet mustissa (1997)
(Men in Black)
9
Truman Show (1998)
(The Truman Show)
9
1
... 5 ...
86
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute