Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
balt
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän balt arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Elämäni John Malkovichina (1999)
(Being John Malkovich)
7
Kreikkalainen naimakauppa (2002)
(My Big Fat Greek Wedding)
7
Kellopeliappelsiini (1971)
(A Clockwork Orange)
7
Total Recall - unohda tai kuole (1990)
(Total Recall)
7
Terminator 3: Koneiden kapina (2003)
(Terminator 3: Rise of the Machines)
7
Melkein julkkis (2000)
(Almost Famous)
7
Eyes Wide Shut (1999)
7
Lolita (1962)
"
Lolita ei tässsä ole kovin lolita. Ei oikein kovasti enää shokeeraa.
"
7
Lara Croft: Tomb Raider (2001)
7
Daredevil (2003)
7
Tohtori Moreaun saari (1996)
(The Island of Dr. Moreau)
"
Minusta tämä elokuva oli kovin ahdistava..
"
7
Shrek (2001)
7
Leijonakuningas (1994)
(The Lion King)
7
Hot Shots! - kaikkien elokuvien äiti (1991)
(Hot Shots!)
7
Stephen Kingin Se (1990)
(It)
7
Strange Days (1995)
7
Dude, Where's My Car? (2000)
7
Das Experiment (2001)
"
Minä vuokrasin..
"
7
Battle Royale (2000)
(Batoru rowaiaru)
"
Vähän tylsä. Hassua ajatella, että jos laitettaisiin niiden japanialaisten tilalle jotain eurooppalaisia valkoihoisia, niin saisiko leffa samanlaista palautetta tyyliin: "erikoinen idea" tai "piristävää katsottavaaa".. Mulla ainakin oli vaikeuksia erottaa elokuvan henkilöitä toisistaan, mikä tasoitti osaltaan tappamisen aiheuttamaa mielipahaa.
"
7
Nuija ja Tosinuija (1994)
(Dumb & Dumber)
7
1
... 12 ...
30
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute