Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Juhis
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Juhis arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
The Matrix (1999)
7
Little Nicky (2000)
7
X-Men: Viimeinen kohtaaminen (2006)
(X-Men: The Last Stand)
7
Bunkkeri (2001)
(The Bunker)
"
Ylemmän keskitason kauhutrilleri, jossa ryhmä saksalaisia sotilaita linnoittautuu hylättyyn bunkkeriin WW2:n loppuvaiheissa. Muutaman kerran sorrutaan teinikauhuhölmöyksiin, mutta yleisesti ottaen leffaa pystyy katsomaan ihan vakavalla naamalla, eli enemmänkin on tarjolla psykologista jännitystä kuin halpaa peläyttelyä. Ehkä hieman häiritsevää on se, että "saksalaiset" puhuvat näppärästi englantia, mutta menköön...
"
7
Vihreän timantin metsästys (1984)
(Romancing the Stone)
7
Virgin Suicides - kauniina kuolleet (1999)
(The Virgin Suicides)
7
Sietämätöntä julmuutta (2003)
(Intolerable Cruelty)
7
Tahraton mieli (2004)
(Eternal Sunshine of the Spotless Mind)
7
Aprilin juhlat (2003)
(Pieces of April)
7
Blow (2001)
7
Scream (1996)
7
A Dirty Shame (2004)
7
The School of Rock (2003)
7
Varjojen valtakunta (2003)
(Underworld)
7
Pimeän uhka (2000)
(Pitch Black)
7
Vähät rakkaudesta (2003)
(Down with Love)
7
Saw (2004)
7
Big Trouble (2002)
7
Sorority Boys (2002)
7
Monty Pythonin paremmat pilat (1971)
(And Now for Something Completely Different)
7
1
... 7 ...
22
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute