Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
kprajala
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän kprajala arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Lilja 4-ever (2002)
8
Kummisetä III (1990)
(The Godfather: Part III)
8
Traffic (2000)
8
Tanssii susien kanssa (1990)
(Dances with Wolves)
8
Menolippu Mombasaan (2002)
8
Voi veljet, missä lienet? (2000)
(O Brother, Where Art Thou?)
8
Fucking Åmål (1998)
8
Joint Security Area (2000)
(Gongdong gyeongbi guyeok JSA)
8
Sekaisin Marista (1998)
(There's Something About Mary)
8
Kolme väriä: Punainen (1994)
(Trois couleurs: Rouge)
8
Kunnian polut (1957)
(Paths of Glory)
8
Kolme väriä: Valkoinen (1994)
(Trois couleurs: Blanc)
8
Pocahontas (1995)
8
William Shakespearen Romeo + Julia (1996)
(Romeo + Juliet)
8
Truman Show (1998)
(The Truman Show)
8
Raid (2003)
8
Ilmestyskirja. Nyt (1979)
(Apocalypse Now)
8
American Beauty (1999)
8
Gattaca (1997)
"
Hyvää tässä elokuvassa; idea, tunnelma ja ahdistus. Huonoa tässä elokuvassa; epäjohdonmukaisuus, epätarkkuus ja loppuratkaisu. Silti ehdottoman hyvä elokuva.
"
8
Liian paksu perhoseksi (1998)
8
1
... 4 ...
15
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute