Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jarmo
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jarmo arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Amistad (1997)
10
Kansalainen Kane (1941)
(Citizen Kane)
"
Onhan se aivan loistava, jos tietää miksi mutta muuten voi anti jäädä vähän hämäräksi.
"
10
The Raid 2: Berandal (2014)
10
Hohto (1980)
(The Shining)
10
Hero (2002)
(Ying xiong)
10
Pretty Woman (1990)
10
007 - Rakastettuni (1977)
(The Spy Who Loved Me)
10
Ihmemaa Oz (1939)
(The Wizard of Oz)
"
Don't pay attention to the man behind the curtain! DON'T PAY ATTENTION TO THE MAN BEHIND THE CURTAIN!!!!
"
10
Avaruusboltsit (1987)
(Spaceballs)
10
Nuoret sankarit (1988)
(Young Guns)
10
Taking Woodstock (2009)
10
007 - Erittäin salainen (1981)
(For Your Eyes Only)
10
Dogville (2003)
"
Lars von Trier sai niskakarvat pystyyn. Osasin kyllä sitten odottaa heiluvaa kameraa ja jotain askeettista p%@a (no ei ihan mutta ;)... Leffa oli tunnelmalta ja tunnelman vaihteluiltaan mielettömän hyvä. Harvemmassa elokuvassa on yhtä riemukkaita hetkiä ja pistävän ahdistavia pinteitä perä perää.
"
10
Delta-Jengi (1978)
(National Lampoon's Animal House)
10
Ninja - lohikäärmeen poika (1982)
(Long zhi ren zhe (Ninja in the Dragon's Den))
"
Tää on kyllä hyvä! Tulee ihan omat lapsuusajan ninjahetket lämpösesti mieleen. Aijai! PUFF!!! +katoaa savuna ilmaan+
"
10
Guardians of the Galaxy (2014)
"
Todella viihdyttävä. Yleensä nykyään action sci-fit on usein niin tylsiä. Vaikka mitään erityisen mullistavaa tapahtunutkaan niin meno oli semmoista, ettei sitä pistänyt pahakseen ja siis viihtyi.
"
10
Animatrix: Pojan tarina (2003)
(Kid's Story)
10
The Matrix Reloaded (2003)
"
Välillä saa nauraa aivan älyttömästi, sitten on taas siistiä ja sitten ei... jeesus täähän vaan jatkuu ja jatkuu ja jatkuu. Leffasta kuulee, kuinka paljon fiilikseen vaikuttaa pelkkä ääniraita...
"
10
Moulin Rouge! (2001)
"
Kaunis, kuulostaa hyvältä ja täyttää tragedian tunnismerkit. Syvyyttä tarinalla on tietysti sellaiset 10mm mutta ei haittaa...
"
10
Bill Hicks: Sane Man (1989)
10
1
... 5 ...
40
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute