Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jarmo
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jarmo arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Top Secret! - huippusalaista (1984)
(Top Secret!)
8
Kuolleiden runoilijoiden seura (1989)
(Dead Poets Society)
"
Okei. Leffa ei ollut ihan niin hyvä kun muistin mutta lienee pakko antaa pari pistettä lisää ihan vain extracurricular entertainment valuesta... sen verran toi suhari tosta repes... :)
"
8
Gremlins 2 - uusi pesue (1990)
(Gremlins 2: The New Batch)
8
Viimeinen partiopoika (1991)
(The Last Boy Scout)
8
Lancelot - ensimmäinen ritari (1995)
(First Knight)
8
Vihreän timantin metsästys (1984)
(Romancing the Stone)
8
Titanic (1997)
"
Emmätiiä... Kun menin teatteriin, leffa oli jo pyörinyt pari kolme kuukautta ympäriinsä. Kun sali tummui katsoin ympärille ja se oli täynnä naisia, joista moni kaivoi laukustaan nenäliinoja. Jotenkin alkoi alusta hieman hiertämään. Olihan se ihan hienon näköinen ainakin.
"
8
Tähtien sota: Episodi III - Sithin kosto (2005)
(Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith)
8
Rocky (1976)
8
Sin City (2005)
8
Shrek 2 (2004)
8
Star Wreck: In the Pirkinning (2005)
8
Kuolleiden aamunkoitto (2004)
(Dawn of the Dead)
8
Avatar (2009)
8
Inception (2010)
8
The Mexican (2001)
8
Beverly Hills kyttä (1984)
(Beverly Hills Cop)
8
Pako New Yorkista (1981)
(Escape from New York)
8
Rosemaryn painajainen (1968)
(Rosemary's Baby)
8
Watchmen (2009)
8
1
... 19 ...
40
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute