Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
jarmo
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän jarmo arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Frida (2002)
9
Bridget Jones - elämäni sinkkuna (2001)
(Bridget Jones's Diary)
9
Suuri sininen (1988)
(Le grand bleu)
9
Päiväni murmelina (1993)
(Groundhog Day)
"
Not again...
"
9
Lost in Translation (2003)
9
The Crow (1994)
9
Crocodile Dundee - krokotiilimies (1986)
(Crocodile Dundee)
9
Viimeinen samurai (2003)
(The Last Samurai)
"
Trailerit ja Tomppa epäilyttivät ensin. Mmmh... katsottuani leffan uudestaan, toivoin, että tomppakin olisi kuollut lopussa. Sen olisi pitänyt mennä niin.
"
9
Angel's Dance (1999)
"
Hauska pikku hitman elokuva. Jotenkin oudosti toimiva paketti. ;)
"
9
Rajaton valta (1997)
(Absolute Power)
9
Snatch - hävyttömät (2000)
(Snatch.)
"
Kiva leffa, jossa on muutama erinomainen kohta. Hahmot on erinomaisia ja näyttelijät osaa juttunsa.
"
9
Elämäni John Malkovichina (1999)
(Being John Malkovich)
"
Nerokas surrealistinen veto hyvältä käsikirjoittajalta. Next... go and see Adaptation.
"
9
Pimeyden armeija (1993)
(Army of Darkness)
9
Warm Bodies (2013)
"
Hauska, että joku sentään keksii hieman uutta aiheeseen.
"
9
Lilo & Stitch (2002)
"
Ei jeesus. Disney ei pettänytkään tällä kertaa. Stitch on aivan sairaan tyylikkäästi tehty hahmo.
"
9
True Romance (1993)
9
That Thing You Do! (1996)
9
Kadonneen aarteen metsästäjät (1981)
(Raiders of the Lost Ark)
9
Buffy - vampyyrintappaja (1992)
(Buffy the Vampire Slayer)
9
Ghost in the Shell (1995)
(Kôkaku Kidôtai)
9
1
... 11 ...
40
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute