Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Mahe
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Mahe arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Räjähdyssyvyys (1997)
(Sub Down)
6
Navy Seals - erikoisjoukot (1990)
(Navy SEALS)
6
Taisteluplaneetta Galactica (1978)
(Battlestar Galactica)
"
Eikös tämä ole kasattu TV-sarjan alkuosista. Jokatapauksessa aikakausi huomioonottaenkin varsin kökköä menoa.
"
6
Star Wreck: In the Pirkinning (2005)
"
Kaikki kunnia harrastelijoille ponnistuksistaan, mutta kyllä tää oli aikamiosta tuubaa erikoisefektejä lukuunottamatta, jotka ois erottuneet edukseen ison budjetin leffassakin. Faniparodiaa tai ei mutta pääosanesittäjän yksi ainoa penseä ilme alkoi hyvin nopeasti sapettaa eikä ne muut sen parempia olleet. Kyllä tän kertaalleen katsoi mutta toista kertaa ei mene edes kännileffana.
"
6
Highlander II - paluu (1991)
(Highlander II: The Quickening)
6
Paluu tulevaisuuteen III (1990)
(Back to the Future Part III)
6
Speed - kuoleman kyydissä (1994)
(Speed)
6
The Net - verkko kiristyy (1995)
(The Net)
6
Rollerball (1975)
6
The Sound of Music (1965)
6
Timecop (1994)
6
Hannibal (2001)
"
Todellinen pettymys. Uhrilampaiden ja Red Dragonin psykologisesta thrilleristä oli alennuttu pelkkään ällöttävyyksien esittelyyn. Aivojensyöntikohtaus meni jo splätterikomedian puolelle. Foster teki oikein kun ei lähtenyt tähän mukaan, Hopkinsilla tainnut olla pikkurahasta puutetta...
"
6
Lost in Space - matkalla avaruuteen (1998)
(Lost in Space)
6
Darkman (1990)
6
Driven (2001)
6
Postman - tulevaisuuden sanansaattaja (1997)
(The Postman)
6
Babylon 5: Kokoontuminen (1993)
(Babylon 5: The Gathering)
6
Green Card (1990)
6
8 mm - kahdeksan millimetriä (1999)
(8MM)
6
Space Cowboys (2000)
6
1
... 27 ...
31
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute