Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Mahe
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Mahe arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Hudson Hawk - varkaista parhain (1991)
(Hudson Hawk)
4
Yksin kotona 2 - eksynyt New Yorkissa (1992)
(Home Alone 2: Lost in New York)
4
Speed 2 - vaara iskee vesillä (1997)
(Speed 2: Cruise Control)
4
Judge Dredd - tuomari (1995)
(Judge Dredd)
"
Sarjiksen piilotettu yhteiskuntakritiikki on hukattu aivan täysin. Lisäksi leffa on Judge Dredd -fanille täydellinen pyhäinhäväistys: JD on pantu riisumaan kypäränsä.
"
4
Barb Wire (1996)
4
Alien - ylösnousemus (1997)
(Alien: Resurrection)
"
Ei oikein tiennyt itkeäkö vai nauraa kun kuuli tämän leffan juonikuvion. Alien 3 lopetti mielestäni elokuvasarjan varsin tyhjentävästi ja tyylikkäästi mutta niin vain piti vielä yksi täysin turha jatko-osa vääntää.
"
4
Tango ja Cash (1989)
(Tango & Cash)
4
Anakonda (1997)
(Anaconda)
4
Ace Ventura - luonto kutsuu (1995)
(Ace Ventura: When Nature Calls)
"
Kuminaama-Carrey ei vaan iske, ei sitten millään.
"
4
Poliisiopisto 7 - Moskovan keikka (1994)
(Police Academy: Mission to Moscow)
4
Repo Man (1984)
4
Terminator 3: Koneiden kapina (2003)
(Terminator 3: Rise of the Machines)
"
Aivan paska, täyttä ajan ja rahan haaskausta. Ei pärjää edes tehosteillaan, T2:n jo vahentuneet tehosteet hakkaa tämän 6-0. Muusta en sitten viitsi sanoa yhtään mitään...
"
3
Masters of the Universe (1987)
3
Lancelot - ensimmäinen ritari (1995)
(First Knight)
3
Väristyksiä (1990)
(Tremors)
"
Mahtava scifi-kauhu-mikälie komedia.
"
2
Pimeä tähti (1974)
(Dark Star)
"
EI jessus mitä skeidaa, en jaksanut kattoa kuin pienen pätkän. Joskus pienellä halpisbudjetilla tehdyissä harrastelijakököissä on oma viehätyksensä mutta tää oli vaan niin huono ettei mitään rajaa.
"
2
The Rocky Horror Picture Show (1975)
"
En ymmärrä tämän kulttimainetta, ei uponnut meikäläiseen sitten lainkaan. Täyttä pa.
"
1
Cobra - lain vahva käsi (1986)
(Cobra)
"
Ei niin mitään järkeä. Vastenmielinen kökkö tarina surkeilla näyttelijöillä. Syltty kaivaa tunnelin ennestään matalan riman alitse.
"
1
Uinu, uinu lemmikkini (1989)
(Pet Sematary)
"
King ei iske. Niitä harvoja leffoja joita en halua missään tapauksessa katsoa uudelleen.
"
1
1
... 31
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute