Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Klimaks
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Klimaks arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Alien - kahdeksas matkustaja (1979)
(Alien)
9
Gremlins - riiviöt (1984)
(Gremlins)
8
Uuno Turhapuro muuttaa maalle (1986)
8
Unbreakable - särkymätön (2000)
(Unbreakable)
8
Old School - jengi koossa (2003)
(Old School)
8
Avaruusboltsit (1987)
(Spaceballs)
8
The Matrix Revolutions (2003)
8
Trainspotting (1996)
8
Desperado (1995)
8
Fargo (1996)
8
Harry Potter ja Viisasten kivi (2001)
(Harry Potter and the Sorcerer's Stone)
"
Tuli vahingossa nähtyä ja oli kyllä pakko nähdä sitten se toinenkin. Lasten elokuva tai ei mutta kyllä näissä tapahtuu ja sattuu.
"
8
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
"
Tää oli huonoin LOTR
"
8
2001: Avaruusseikkailu (1968)
(2001: A Space Odyssey)
"
Oli hienoa muistella kuinka luusta tuli avaruusalus ja kun sen sitten 15 vuotta myöhemmin näki uudestaan sitä mietti että olipas tökerö. Kubrickilta lähtenyt vähän psykedelia käsistä mutta kaipa hän jonkin näköiseksi tripiksi koko leffan teki.
"
8
Elämä on ihanaa (1997)
(As Good as It Gets)
8
Tappajahai (1975)
(Jaws)
8
Conan Hävittäjä (1984)
(Conan the Destroyer)
8
Ilmestyskirja. Nyt (1979)
(Apocalypse Now)
8
Paluu tulevaisuuteen II (1989)
(Back to the Future Part II)
8
Pelkoa ja inhoa Las Vegasissa (1998)
(Fear and Loathing in Las Vegas)
8
Bileet Roxburyssa (1998)
(A Night at the Roxbury)
8
1
... 4 ...
22
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute