Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Klimaks
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Klimaks arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Rounders - ässä hihassa (1998)
(Rounders)
9
Conan Barbaari (1982)
(Conan the Barbarian)
9
Aliens - paluu (1986)
(Aliens)
9
Frankenstein (1931)
"
Suupielet ne aina vaan tykkää venyä Tokiosta-Ranualle ku "frankki" heittää pikku tytön järveen. Loppujenlopuks tästä elokuvasta tekee kauhuleffan joku ihan muu kuin frank..
"
9
Happy Gilmore - ammattilainen (1996)
(Happy Gilmore)
9
Cubic (2002)
(Equilibrium)
"
Tää on niin matrix, mut parempi.
"
9
Poliisin poika (1998)
"
Tää on kyllä niin hieno pätkä. Voittaa kaiken maaliman häjyt ja pahat pojat 100-0.
"
9
I, Robot (2004)
9
Unelmien sielunmessu (2000)
(Requiem for a Dream)
9
Yksi lensi yli käenpesän (1975)
(One Flew Over the Cuckoo's Nest)
9
Beverly Hills kyttä (1984)
(Beverly Hills Cop)
9
Dyyni (1984)
(Dune)
9
Naisen tuoksu (1992)
(Scent of a Woman)
9
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
9
Clerks - tiskirotat (1994)
(Clerks)
"
Aika hilpeitä läppiä. Kyllä tän mielummin ku Titanicin kattoo..
"
9
Terminator - tuhoaja (1984)
(The Terminator)
9
The Crow (1994)
9
Fight Club (1999)
9
Taru sormusten herrasta: Kaksi tornia (2002)
(The Lord of the Rings: The Two Towers)
9
Vain muutaman dollarin tähden (1965)
(Per qualche dollaro in più)
9
1
2 ...
22
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute