Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
visit0r
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän visit0r arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Operaatio Rescue Dawn (2006)
(Rescue Dawn)
"
Yllättävän hyvä pakotarina. Alkuun tuntui turhauttavalta katsoa kun tiesi mihin kaikki johtaa, mutta siinä vaiheessa kun pakoa alettiin suunnittelemaan ja toteuttamaan alkoi jännitys kasvaa ja säilyi loppuun saakka.
"
7
Pat Garrett ja Billy the Kid (1973)
(Pat Garrett & Billy the Kid)
7
Tie (2009)
(The Road)
7
Elämä pelissä (2009)
(The Blind Side)
7
Arvottomat (1982)
7
Lahjakas herra Ripley (1999)
(The Talented Mr. Ripley)
7
The Power of the Dog (2021)
7
Tim Burtonin Corpse Bride (2005)
(Corpse Bride)
7
Crazy Heart (2009)
7
Wallander: Ampuja (2009)
(Wallander: Skytten)
7
The Florida Project (2017)
7
Toinen uhri (2025)
(Det andet offer)
7
Chocolat (1988)
7
Atomipommielokuva (1995)
(Trinity and Beyond: The Atomic Bomb Movie)
"
Komeaa kuvamateriaalia sisältävä dokumentti atomipommin alkuajoista ja sen keksimisestä seuranneesta kilpavarustelusta. Aika synkeää katseltavaa.
"
7
Seitsemän miestä jäljellä (1956)
(Seven Men from Now)
7
Pusher 3 (2005)
(Pusher III)
7
Nothing But the Truth (2008)
7
Magnum .44 (1973)
(Magnum Force)
7
Mansikkapaikka (1957)
(Smultronstället)
7
Midsommar - loputon yö (2019)
(Midsommar)
7
1
... 71 ...
131
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute