Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
visit0r
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän visit0r arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Rambo: Taistelija 2 (1985)
(Rambo: First Blood Part II)
7
Olen kunnon tyttö (1999)
(But I'm a Cheerleader)
7
Pearl (2022)
7
Forgetting Sarah Marshall (2008)
7
E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
7
Chungking Express (1994)
(Chung Hing sam lam)
7
007 - Kuolema saa odottaa (2002)
(Die Another Day)
7
Inside Out - mielen sopukoissa (2015)
(Inside Out)
"
Hauska idea, ei vaan jotenkin jaksanut kantaa kokopitkää elokuvaa.
"
7
Haamujengi 2 (1989)
(Ghostbusters 2)
7
Uima-allas (2003)
(Swimming Pool)
"
Eroottisia sävyjä sisältävä jännitystarina tempaa mukaansa noin puolessa välissä ja onnistuu yllättämään vielä loppusekunneilla. Tämä kannattaa katsoa jo pelkästään toisen pääosanesittäjän täydellisyyttä hipovan vartalon takia - jota hän myös esittelee suhteellisen anteliaasti.
"
7
Ruotsalainen yhteys (2026)
(Den svenska länken)
7
Moottoripyöräpäiväkirja (2004)
(Diarios de motocicleta)
7
Hölmö nuori sydän (2018)
"
Ihan vanhan kyynikon sydän heltyy tällaisia leffoja katsoessa. Lähiöarkirealismia ja ajankuvaa vilpittömällä otteella tehtynä.
"
7
Erityiset (2019)
(Hors normes)
7
Postimies soittaa aina kahdesti (1981)
(The Postman Always Rings Twice)
"
Sen verran mehukkaita panokohtauksia sisälsi että oli pakko lisätä romantiikka tyylilajeihin ;-) Ihan katsottava leffa, loppu varsinkin oli hyvin viehättävä.
"
7
007 - Spectre (2015)
(Spectre)
7
Love Lies Bleeding (2024)
7
Puhu hänelle (2002)
(Hable con ella)
7
Ocean's Eleven - korkeat panokset (2001)
(Ocean's Eleven)
7
Miekkailija (2015)
7
1
... 46 ...
131
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute