Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
visit0r
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän visit0r arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Medusan verkko (2002)
(The Bourne Identity)
8
Collateral - väärä aika, väärä paikka (2004)
(Collateral)
8
Shooter (2007)
"
Erittäin menevää toimintamachoilua.
"
8
Dynamiitti-Napoleon (2004)
(Napoleon Dynamite)
"
Aika erikoinen komedia, totta puhut balt :) Ei mestariteos, mutta keskimääräistä hauskempi ja piristävämpi.
"
8
Go (1999)
"
Loistavaa viihdettä.
"
8
Paholaisen selkäranka (2001)
(El espinazo del Diablo)
"
Alussa tuntui vähän pitkäveteiseltä mutta parani huomattavasti loppua kohden.
"
8
Konttorirotat (1999)
(Office Space)
8
Saw (2004)
8
Easy Rider - matkalla (1969)
(Easy Rider)
"
Oivaa ajankuvaa, herättää ajatuksia. Hyvä soundtrack.
"
8
Kramer vastaan Kramer (1979)
(Kramer vs. Kramer)
8
Metallica: S&M (2000)
8
Ray (2004)
"
Onnistunut elämänkertaelokuva. Hyvää musiikkia.
"
8
Metallica: Some Kind of Monster (2004)
"
Vanhana Metallica-fanina tämä oli ihan hauskaa katseltavaa.
"
8
Koneenkäyttäjä (2004)
(The Machinist)
"
Hyvä tarina Mementon ja Fight Clubin rajamailta. Loistava laihdutussaavutus päänäyttelijältä roolia varten (63 paunaa IMDB:n mukaan).
"
8
Perikato (2004)
(Der Untergang)
8
Valamiesten ratkaisu (1997)
(12 Angry Men)
"
Aika tarkkaan alkuperäisen version mukainen. Herää kysymys oliko tarpeen tehdä uusintaversio. Ehkä uusintaversion ansiosta elokuva onnistuu herättämään ajatuksia jollakin jolla kynnys lähes 50 vuotta vanhan elokuvan katsomiseen on ylitsepääsemättömän korkea.
"
8
Nainen ilman omaatuntoa (1944)
(Double Indemnity)
8
Gandhi (1982)
8
Ruusun nimi (1986)
(Der Name der Rose)
8
Kinsey (2004)
"
Mielenkiintoinen elokuva uraauurtavasta tutkimuksesta. En tiedä oliko elokuvateatterissa tavallista likaisemmalla huumorintajulla siunattuja ihmisiä mutta hetkittäisistä naurunpyrskähdyksistä voisi päätellä että tämän elokuvan tyylilajeihin voisi kuulua myös komedia.
"
8
1
... 16 ...
131
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute