Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Karma
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Karma arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Cube - kuutio (1997)
(Cube)
"
Nerokkaasti toteutettu, yllätti positiivisesti. Elokuvaa katsoessa tulee pohtineeksi, kuinka näin pieneen tilaan (kirjaimellisesti) on saatu näinkin hyvä elokuva. Jännitystä olisi saatu mukaan enemmänkin, jos erään henkilön sekoamista olisi käytetty paremmin hyväksi.
"
8
Dobermann (1997)
"
Varsin suoraviivainen, rikollisuutta ihannoiva elokuva. Ei turhia kaunistele.
"
8
Rautanaamio (1998)
(The Man in the Iron Mask)
8
Kolme kuningasta (1999)
(Three Kings)
8
Braveheart - taipumaton (1995)
(Braveheart)
8
E.T. the Extra-Terrestrial (1982)
8
Tosi valheita (1994)
(True Lies)
8
Isku Mogadishuun (2001)
(Black Hawk Down)
8
Bad Taste (1987)
8
Manaaja (1973)
(The Exorcist)
"
Hyvä kulttikauhuleffa. Ajoittain jopa ihan hirvitti. En katsoisi yksin pimeässä huoneessa :-)
"
8
Truman Show (1998)
(The Truman Show)
8
Titanic (1997)
8
Jackie Brown (1997)
"
Ihan hyvä Tarantino-leffa. Pulp Fiction oli parempi, mutta on tässäkin puolensa. Samuel L. Jackson on hyvä huumediilerinä. Rikoselokuvien ystäville.
"
8
Reservoir Dogs (1992)
"
Ihan hyvä Tarantino-elokuva. Myöhemmin mies on tehnyt parempiakin, mutta suosittelen silti. Kaikkia ovia ei avata valmiiksi, juoni paljastuu vähitellen.
"
8
Face/Off - kahdet kasvot (1997)
(Face/Off)
8
Animatrix (2003)
(The Animatrix)
"
Matrix-faneille ihan hyvää tavaraa. Osa pätkistä on todella hyviä, osa hieman huonompia. Suosittelen kuitenkin, jos Matrix- maailma kiinnostaa.
"
8
Blade Runner (1982)
8
Blow (2001)
8
The Running Man - juokse tai kuole (1987)
(The Running Man)
8
Aladdin (1992)
8
1
... 3 ...
7
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute