Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
olio
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän olio arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Eastern Promises (2007)
8
Nykyaika (1936)
(Modern Times)
8
Shoot 'Em Up (2007)
8
Synkin hetki (2017)
(Darkest Hour)
8
Up - kohti korkeuksia (2009)
(Up)
8
Three Billboards Outside Ebbing, Missouri (2017)
8
Wonder (2017)
8
The Trial of the Chicago 7 (2020)
8
Kätkijät (2010)
(Kari-gurashi no Arietti)
8
Vangitut (2013)
(Prisoners)
8
Shrek (2001)
"
Hulvattoman hauska animaatio.
"
8
Menetetty maa (2007)
(No Country for Old Men)
"
Varma ja vakuuttava suoritus niin ohjaajalta kuin näyttelijöiltäkin. Loppuratkaisu olisi voinut olla parempikin.
"
8
The Passenger (2006)
8
Coco (2017)
8
The Raid: Redemption (2011)
(The Raid)
8
Cabirian yöt (1957)
(Le notti di Cabiria)
8
Mr. Smith lähtee Washingtoniin (1939)
(Mr. Smith Goes to Washington)
8
Mies ja elokuvakamera (1929)
(Chelovek s kino-apparatom)
8
He Was a Quiet Man (2007)
"
Virkistävän omaperäinen elokuva. Sopivasti mustaa huumoria ja mielenkiintoisia visuaalisia ratkaisuja. Musiikki toimi myös hyvin tunnelman vahvistajana.
"
8
Orpokoti (2007)
(El orfanato)
"
Harvinaisen toimiva ja tyylikkäästi toteutettu elokuva, taisin jopa säikähtääkin pariin otteeseen. Tunnelma oli kohdillaan eikä turhia kliseitäkään oltu viljelty liiemmin. Hakkaa jenkkikauhut mennen tullen.
"
8
1
... 20 ...
197
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute