Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Morrigu
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Morrigu arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Kuka viritti ansan, Roger Rabbit? (1988)
(Who Framed Roger Rabbit)
7
Beverly Hills Ninja (1997)
7
RoboCop (1987)
7
Häjyt (1999)
7
Kadonneen aarteen metsästäjät (1981)
(Raiders of the Lost Ark)
7
Henkien kätkemä (2001)
(Sen to Chihiro no kamikakushi)
7
Mies ja alaston ase (1988)
(The Naked Gun: From the Files of Police Squad!)
7
Ace Ventura - luonto kutsuu (1995)
(Ace Ventura: When Nature Calls)
7
The Crow (1994)
7
Spider (2002)
7
Tuulen laakson Nausicaä (1984)
(Kaze no tani no Naushika)
7
Pi - usko kaaokseen (1998)
(Pi)
7
Paluu tulevaisuuteen (1985)
(Back to the Future)
7
Snatch - hävyttömät (2000)
(Snatch.)
7
Laputa - linna taivaalla (1986)
(Tenkû no shiro Rapyuta)
7
Yksi lensi yli käenpesän (1975)
(One Flew Over the Cuckoo's Nest)
7
Bad Taste (1987)
7
The Thing - 'se' jostakin (1982)
(The Thing)
"
Carpenteria parhaimmillaan. Välittömästi tulee fiilis, että itse tosiaan on siellä tutkimusasemalla. Kenties juoni ja näyttelijät eivät ole parhaimmasta päästä, mutta tunnelma on se mikä on hoidettu kotiin niin hyvin, ettei leffasta voi olla pitämättä.
"
7
Kissojen valtakunta (2002)
(Neko no ongaeshi)
7
Tappava ase (1987)
(Lethal Weapon)
7
1
... 4 ...
19
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute