Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Morrigu
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Morrigu arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Master and Commander: Maailman laidalla (2003)
(Master and Commander: The Far Side of the World)
6
48 tuntia (1982)
(48 Hrs.)
5
Impostor - soluttautuja (2002)
(Impostor)
5
Mies ja alaston ase 33 1/3 - viimeinen solvaus (1994)
(Naked Gun 33 1/3: The Final Insult)
5
American History X (1998)
5
Unensieppaaja (2003)
(Dreamcatcher)
"
Elokuva heiluu parhaimmillaan 7 tai 8 pisteen tuntumassa, mutta ikävä kyllä hyvin usein ohjaaja tuntuisi menettävän tuon touchin, ja lopputulos jää hieman sekavaksi. Tämä ei ole toiminnallista kauhua, ei scifikauhua eikä edes normaalia Kingmäistä hitaasti hiipivää psykologista kauhua. Parhaimmillaan tämä olisi voinut olla 2000-luvun The Thing, tämmöisenään ei oikein tiedä mikä kumma tämä on.
"
5
Pimeän uhka (2000)
(Pitch Black)
5
Vanilla Sky (2001)
5
Ford Fairlane - rokkidekkari (1990)
(The Adventures of Ford Fairlane)
5
Kaava 51 (2001)
(The 51st State)
5
Shaft (2000)
5
Antz - muurahaizet (1998)
(Antz)
5
Waterworld (1995)
5
Cube - kuutio (1997)
(Cube)
"
Kovasti tuli mieleen Äärirajoilla(Outer Limits) -sarja, niin hyvässä kuin pahassakin.
"
5
Scary Movie 2 (2001)
5
eXistenZ (1999)
5
Salasana: Swordfish (2001)
(Swordfish)
5
The Blair Witch Project (1999)
5
Dog Soldiers (2002)
5
Titan A.E. (2000)
5
1
... 10 ...
19
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute