Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Antsa
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Antsa arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Akira (1988)
9
Ghost in the Shell (1995)
(Kôkaku Kidôtai)
9
Ja äitiäs kans (2001)
(Y tu mamá también)
"
visit0r, haukut pehmopornoa ja kehut kiihkeyttä? Ihan aidosti kiihkeä ja hyväntuulinen leffa. :)
"
9
Fight Club (1999)
9
Liisa Ihmemaassa (1951)
(Alice in Wonderland)
9
Lentävien tikarien talo (2004)
(Shi mian mai fu)
9
Väärät housut (1993)
(Wallace & Gromit in The Wrong Trousers)
9
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
"
Aivan helmi leffa. En viitsi vielä kummemmin arvostella, etten spoilaa. Sen voi sanoa että tarantino on uudistanut tuttua konseptiaan. Menkää katsomaan.
"
9
Tahraton mieli (2004)
(Eternal Sunshine of the Spotless Mind)
9
Toy Story 2 (1999)
9
Manaaja (1973)
(The Exorcist)
9
American Pie 2 (2001)
9
Syntyneet tappajiksi (1994)
(Natural Born Killers)
9
Boyz n the Hood - kulman kundit (1991)
(Boyz n the Hood)
9
Kummisetä II (1974)
(The Godfather: Part II)
9
William Shakespearen Romeo + Julia (1996)
(Romeo + Juliet)
9
Das Boot - sukellusvene U-96 (1981)
(Das Boot)
9
Pieni suklaapuoti (2000)
(Chocolat)
9
Kala nimeltä Wanda (1988)
(A Fish Called Wanda)
9
American Beauty (1999)
9
1
... 5 ...
48
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute