Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Antsa
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Antsa arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
007 ja Kultasormi (1964)
(Goldfinger)
9
Viimeinen mohikaani (1992)
(The Last of the Mohicans)
9
The Insider - sisäpiirissä (1999)
(The Insider)
9
The Big Lebowski (1998)
9
The Matrix Reloaded (2003)
9
Amélie (2001)
(Le fabuleux destin d'Amélie Poulain)
"
Tosiaan raikas ja erilainen komedia. Audrey Tautou on valloittava ja symppis. Plussaa myös soundtrackista.
"
9
Alien - kahdeksas matkustaja (1979)
(Alien)
9
Minä päivänä tahansa (1999)
(Any Given Sunday)
"
Oliver Stonen faneille varma valinta. Kiihkeätunnelmainen, mukavan pitkä urheiluelokuva.
"
9
Medusan verkko (2002)
(The Bourne Identity)
9
Yojimbo - onnensoturi (1961)
(Yojimbo)
"
Akira Kurosawan legendaarinen ronin-epiikki.
"
9
Lahjakas herra Ripley (1999)
(The Talented Mr. Ripley)
9
Häjyt (1999)
9
Wayne's World (1992)
9
Yksi lensi yli käenpesän (1975)
(One Flew Over the Cuckoo's Nest)
9
Schindlerin lista (1993)
(Schindler's List)
9
Vihreä maili (1999)
(The Green Mile)
9
Ilmestyskirja. Nyt (1979)
(Apocalypse Now)
9
Mies joka ei ollut siellä (2001)
(The Man Who Wasn't There)
"
Täydellistä Coen-herkkua mustan komedian ystäville. Miten pienellä ihmisellä voikin olla niin kova kohtalo. Loppu aiheutti samankaltaisen hysterian kuin magnolian sammakkosade ensikertaa teatterissa nähtynä.
"
9
Terminator 2 - tuomion päivä (1991)
(Terminator 2: Judgement Day)
9
Insomnia (2002)
9
1
... 4 ...
48
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute