Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
tindle
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän tindle arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Mulholland Drive (2001)
8
Miehet jotka vihaavat naisia (2009)
(Män som hatar kvinnor)
8
Pineapple Express - ohutta yläpilveä (2008)
(Pineapple Express)
8
Ghostbusters - haamujengi (1984)
(Ghostbusters)
8
Black Swan (2010)
8
Kolme kuningasta (1999)
(Three Kings)
8
Reindeerspotting - pako Joulumaasta (2010)
8
Vaarallinen tehtävä (1996)
(Mission: Impossible)
8
Lukija (2008)
(The Reader)
8
My Blueberry Nights (2007)
8
Kill Bill: Vol. 2 (2004)
8
Trainspotting (1996)
8
Doubt - epäilys (2008)
(Doubt)
8
Hinnasta viis (2006)
(Hors de prix)
8
It's All Gone Pete Tong (2004)
8
Muumipeikko ja pyrstötähti (1993)
(Comet in Moominland)
8
The Girl with the Dragon Tattoo (2011)
"
Kirjaa lukemattoman maallikon silmin: hallittu ja sopusuhtainen trilleri. Rooney Maran työskentely oli vetävää.
"
8
007 - Skyfall (2012)
(Skyfall)
"
Sam Mendes on saanut ryhtiä saagaan kokonaisuutena väljän Quantum of Solacen jälkeen. Rohkeampi rakenne ja vanhoille James Bondeille kumartavat suorat viitteet tuovat virkistävän tuulahduksen muuten melko pitkään elokuvaan. Arkkivihollisen rooliin asetettu Javier Bardem on jälleen kerran onnistunut valinta. Jollei puisevaa ja kliseistä takaa-ajoa ja rytistelyä lasketa mukaan on elokuva kokonaisuutena hyvä ja jättää mielenkiinnolla odottamaan Craigin seuraavien Bondien edistysaskelta.
"
8
W. (2008)
8
The Blues Brothers (1980)
8
1
... 5 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute