Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
tindle
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän tindle arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
District 9 (2009)
8
The Mist (2007)
8
Metallica: S&M (2000)
8
Shrek (2001)
8
Taksikuski (1976)
(Taxi Driver)
8
Public Enemies (2009)
8
The Hurt Locker (2008)
8
(500) Days of Summer (2009)
8
Ihmisen tahra (2003)
(The Human Stain)
8
Vicky Cristina Barcelona (2008)
8
Bowling for Columbine (2002)
8
Big Fish (2003)
8
Vuohia tuijottavat miehet (2009)
(The Men Who Stare at Goats)
8
Pedon sydän (2001)
(Hearts in Atlantis)
8
Aladdin (1992)
8
Robin Hood (2010)
8
Tuntematon sotilas (1955)
8
2 päivää New Yorkissa (2012)
(2 Days in New York)
"
Erilaisen ja raikkaan 2 Days in Paris -elokuvan jälkeen Julie Delpy tuo eri viitekehyksiin kovin samantuntuisen jatko-osan - ja hyvä niin. Elokuva on suoraviivaisesti humoristisempi ja korostaa perhesuhteita entistä voimakkaammin. Hieman yllättäen, Chris Rock on erinomainen kiinnitys, jonka uskottava ja ilmava näyttelijäsuoritus on jotain mihin aluksi osasi suhtautua lähinnä skeptisesti. Näyttelijäkaarti ja hahmot ovat kautta linjan erinomaisia. Aivan ensimmäisen osan sulavuuteen ei päästä, mutta kokonaisuutena elokuva on viihteellinen ja toimiva, kestäen edeltäjänsä tavoin todennäköisesti myös useamman katsomiskerran.
"
8
The Science of Sleep (2006)
(La science des rêves)
8
Toy Story 3 (2010)
8
1
... 4 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute