Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
tindle
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän tindle arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
The Tourist (2010)
5
Hellbound: Hellraiser II (1988)
5
Paahde (2003)
(Holes)
5
V2 - jäätynyt enkeli (2007)
5
Lesbovampyyrien tappajat (2009)
(Lesbian Vampire Killers)
5
Poliisiopisto 2 - eka komennus (1985)
(Police Academy 2: Their First Assignment)
5
Tumma vesi (2005)
(Dark Water)
5
The Pacifier - tuttisoturi (2005)
(The Pacifier)
5
Hobitti - Smaugin autioittama maa (2013)
(The Hobbit: The Desolation of Smaug)
"
Hobbit-trilogian toinen osa vaikuttaa selkeämmältä ja pirteämmältä kokonaisuudelta ensimmäiseen nähden; Jacksonin Sormusten herrat -maneerit ovat vähemmän pakotettuja sekä toiminta on hieman tasapainoisempaa. Tämä ei kuitenkaan poista sitä tunnetta, että elokuva polki juonellisesti tyhjää lähes koko mittansa läpi. Kohtalaisesta viihdetasosta johtuen tämä ei aivan kokonaisuutta kaada. Kliimaksiksi odotettu Smaugin kohtaaminen ei ollut vakuuttava, vaan lähinnä huvittava. Hobitin toinen osa viimeistään kyseenlaistaa trilogian tarkoituksen, mutta hieman ympäripyöreä kokemus jättää ainakin mahdollisuuden sille, että viimeinen Hobitti olisi ainakin sisällöltään rikkaampi, täytteellisten toimintakohtauksien ottaessa askelta sivuun.
"
5
The Net - verkko kiristyy (1995)
(The Net)
5
The Cave (2005)
5
Love Guru - rakkauden ammattilainen (2008)
(The Love Guru)
5
Zohan - lupa saksia (2008)
(You Don't Mess with the Zohan)
5
Starsky & Hutch (2004)
5
The Expendables (2010)
"
Juuri sitä mitä saatoin odottaa: viihteellinen, mutta ei kestä kriittistä tarkastelua. Toisin sanottuna pintapuoleisesti kehno elokuva, jonka parissa kuitenkin viihtyy erittäin hyvin asennoitumalla oikein. Viitteet toimintasankareiden reaalielämiin ja vanhoihin leffoihin huvittivat.
"
5
The Omen (2006)
5
The Eye (2008)
5
Tapahtui Vegasissa (2008)
(What Happens in Vegas...)
5
Fast & Furious 6 (2013)
(Furious 6)
5
Stigmata (1999)
5
1
... 37 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute