Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
tindle
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän tindle arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Prometheus (2012)
6
Rommipäiväkirja (2011)
(The Rum Diary)
6
Näin ystävien kesken (2011)
(No Strings Attached)
6
Kohtalon valvojat (2011)
(The Adjustment Bureau)
"
Melko väkinäinen ja mekaaninen klippi viihdyttävällä pohjalla.
"
6
All Good Things (2010)
6
American Pie: Luokkakokous (2012)
(American Reunion)
"
American Pie -elokuva kaikkine vahvuuksine ja heikkouksineen: viihdyttävä, mutta keskitempoinen nostalgiapläjäys niille, joita sarjan ensimmäiset osat naurattivat vuosituhannen taitteessa.
"
6
Diktaattori (2012)
(The Dictator)
6
Nälkäpeli (2012)
(The Hunger Games)
"
Hypetetty nuorisotoimintaelokuva kärsii ontuvasta kokonaisuudesta.
"
6
The Expendables 2 (2012)
6
Spider-Man 3 - Hämähäkkimies 3 (2007)
(Spider-Man 3)
6
Magic Mike (2012)
"
Huolimatta siitä, etten ole varsinaista kohderyhmää, tarkastelin elokuvaa puolueettomin silmin. Elokuva on melkoisen sisällötön, ja elokuvan hohto on ennen kaikkea show'n varassa.
"
6
Struck by Lightning (2012)
6
Kauhea Kankkunen 3 (2013)
(The Hangover Part III)
"
Epäonnistuneen toisen osan jälkeen, edes trilogian päättävä Hangover III ei saa edelleenkään kunnon jalansijaa. Vaikkei elokuva ole edeltävänä osan tavoin suoraviivaista toistoa, tuoreuden tunne ja ideoiden rikkaus loistavat poissaolollaan.
"
6
Iron Man 3 (2013)
6
Vaihtamalla paranee (2010)
(The Switch)
6
Scott Pilgrim vastaan maailma (2010)
(Scott Pilgrim vs. the World)
6
My Super Ex - vaarallinen tyttöystävä (2006)
(My Super Ex-Girlfriend)
5
Villi tusina (2003)
(Cheaper by the Dozen)
5
Ocean's Twelve (2004)
"
Todella turhanpäiväinen ja kuiva jatko-osa, ilman nokkelaa juonikulkua joka teki Elevenistä erityisen viihtyisän.
"
5
Terminator - pelastus (2009)
(Terminator Salvation)
5
1
... 33 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute