Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
tindle
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän tindle arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
There Will Be Blood (2007)
8
Kaikki mitä kadotimme (2007)
(Things We Lost in the Fire)
8
American Gangster (2007)
8
Pitkät kihlajaiset (2004)
(Un long dimanche de fiançailles)
8
Kiitos että poltatte (2005)
(Thank You for Smoking)
8
Indiana Jones ja viimeinen ristiretki (1989)
(Indiana Jones and the Last Crusade)
8
Grindhouse (2007)
8
Tyttö ja helmikorvakoru (2003)
(Girl with a Pearl Earring)
8
Amerikan Psyko (2000)
(American Psycho)
8
Memento (2000)
8
Dumbo (1941)
8
Psyko (1960)
(Psycho)
8
The Last King of Scotland (2006)
8
Perhonen lasikuvussa (2007)
(Le scaphandre et le papillon)
8
Säämies (2005)
(The Weather Man)
8
Rita Hayworth - avain pakoon (1994)
(The Shawshank Redemption)
8
Sherlock Holmes (2009)
7
Pulp Fiction - tarinoita väkivallasta (1994)
(Pulp Fiction)
7
Basic (2003)
7
Taistelija (2010)
(The Fighter)
"
Ei saavuta samaa emotionaalista herkkyyttä kuin The Wrestler, mutta kliseistä puitteista (tosin perustuu tositarinaan) huolimatta hyvin laadittu kokonaisuus. Näyttelijäkaksikon (M. Wahlberg ja C. Bale) kontrasti näyttelijätyöskentelyssä on miellyttävä.
"
7
1
... 11 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute