Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
simbah
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän simbah arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Lost in Translation (2003)
10
Epäillyt (1995)
(The Usual Suspects)
10
Austin Powers - kumma jätkä (1997)
(Austin Powers: International Man of Mystery)
10
Kill Bill: Vol. 1 (2003)
10
Platoon - nuoret sotilaat (1986)
(Platoon)
10
Hyvät, pahat ja rumat (1966)
(Il buono, il brutto, il cattivo)
10
Taru sormusten herrasta: Kuninkaan paluu (2003)
(The Lord of the Rings: The Return of the King)
10
The Matrix (1999)
10
Imperiumin vastaisku (1980)
(Star Wars: Episode V - The Empire Strikes Back)
10
Taru sormusten herrasta: Sormuksen ritarit (2001)
(The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring)
10
Donnie Darko (2001)
"
Huh huh. Aivan mahtava. Hiljaiseksi vetää tosiaan.
"
10
The Fifth Element - puuttuva tekijä (1997)
(The Fifth Element)
"
Upeaa scifiä. Piti aikoinaan käydä kaksi kertaa teatterissa katsomassa pelkästään hienon toteutuksen, tyylin ja musiikin takia. Chris Tucker on vaan niin rasittava. Bigbadabum!
"
10
Pelastakaa sotamies Ryan (1998)
(Saving Private Ryan)
10
Tappajahai (1975)
(Jaws)
10
Highlander - kuolematon (1986)
(Highlander)
9
The Matrix Reloaded (2003)
9
Lannistumaton Luke (1967)
(Cool Hand Luke)
9
Kaunis mieli (2001)
(A Beautiful Mind)
9
Yhdeksäs portti (1999)
(The Ninth Gate)
9
Appleseed (2004)
(Appurushîdo)
9
1 ...
56
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute