Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
simbah
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän simbah arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Salainen agentti 86 (2008)
(Get Smart)
9
Talvisota (1989)
9
Ocean's Eleven - korkeat panokset (2001)
(Ocean's Eleven)
9
Fight Club (1999)
9
2001: Avaruusseikkailu (1968)
(2001: A Space Odyssey)
9
Suuri pakoretki (1963)
(The Great Escape)
9
Kadonneen aarteen metsästäjät (1981)
(Raiders of the Lost Ark)
9
The Departed (2006)
9
Ghost in the Shell (1995)
(Kôkaku Kidôtai)
9
Medusan sinetti (2007)
(The Bourne Ultimatum)
"
No olipahan mainio päätös hienolle trilogialle. Hippaisen meinasi kuvaustyyli välillä riepoa ylenpalttisine heilumisineen, mutta kyllähän sen kesti kun leffa kiisi eteenpäin upeasti. Loppujen lopuksi ei ollenkaan ollut haitaksi katsoa, muistin virkistämiseksi, toinen osa edellisenä iltana.
"
9
Gran Torino (2008)
9
Panssarikenraali Patton (1970)
(Patton)
9
Braveheart - taipumaton (1995)
(Braveheart)
9
Vihreä maili (1999)
(The Green Mile)
9
Kolmetoista päivää (2000)
(Thirteen Days)
9
Pianisti (2002)
(The Pianist)
9
American Beauty (1999)
9
Varjojen valtakunta (2003)
(Underworld)
9
Päiväni murmelina (1993)
(Groundhog Day)
9
Parfyymi - erään murhaajan tarina (2006)
(Perfume: The Story of a Murderer)
9
1
2 ...
56
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute