Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Flotus
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän Flotus arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Guru (2002)
(The Guru)
5
Young Love (2001)
5
Alien vs. Predator (2004)
(AVP: Alien vs. Predator)
5
I Spy (2002)
5
Maailman ympäri 80 päivässä (2004)
(Around the World in 80 Days)
5
Painajainen Elm Streetillä 2: Freddyn kosto (1985)
(A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge)
5
Aavelaiva (2002)
(Ghost Ship)
5
Urban Legends - kauhutarinoita 2 (2000)
(Urban Legends: Final Cut)
5
Kiviset ja Soraset: Viva Rock Vegas (2000)
(The Flintstones in Viva Rock Vegas)
5
Batman (1966)
5
Koston liekki (2004)
(Man on Fire)
5
Painajainen Elm Streetillä 3: Unien soturit (1987)
(A Nightmare on Elm Street 3: Dream Warriors)
5
Stuck On You (2003)
5
Basic (2003)
"
Erittäin hyvän alun jälkeen elokuva lähti laskukierteeseen. Täysin typeriä, epäuskottavia ja naurettavia juonenkäänteitä sisältävä elokuva pilasi itsensä vaikka rahkeet olisivat olleet paljon parempaan. Näyttelijät etenkin Travolta ja Jackson olivat odotetusti hyviä ja leffassa oli hetkensä, mutta ikävä kyllä hyvään lopputulokseen ei päästy. Malliesimerkki siitä mitä tapahtuu kun elokuvaa tehtäessä yritetään olla liian ovelia.
"
5
Tapaus Punahilkka (2005)
(Hoodwinked!)
"
Humoristinen ja satiirinen animaatio, joka ei ollut erityisen hauska mutta sitäkin sekavampi.
"
5
Kuokkavieraat (2005)
(Wedding Crashers)
"
Hyvästä alusta ja pätevästä lopusta huolimatta leffan keskiväli oli melko turhauttavaa katseltavaa. Owen Wilson ja Vince Vaughn, vaikka ovatkin hyviä näyttelijöitä, eivät olleet mitenkään erityisen hyviä tässä elokuvassa, Will Ferrell sen sijaan tyhjensi potin lapsellisena Chazzina. Parit hauskat kohdat ja hetkittäiset nousut eivä ikävä kyllä jaksa nostaa Wedding Crashersia keskinkertaisuuden suosta. Kerran tämän kyllä katsoo, mutta elokuvallisesti kokemus ei ole mitenkään kehuttava.
"
5
Hamekyttä 2 (2006)
(Big Momma's House 2)
"
Sitä samaa loppuun kaluttua ideaa kierrätetään uudestaan ennalta arvattavan ja lapsellisen juonen avulla. Helpon mutta paikoin pitkästyttävän leffan hyväksyminen riippuu siitä kuinka paljon arvotaa Martin Lawrencea koomikkona.
"
5
Raaka keikka (1986)
(Raw Deal)
"
Kukaan ei anna hänellä raakaa keikkaa.
"
5
Dude, Where's My Car? (2000)
"
Vaikka elokuvan pöljät juonenkäänteet olivat aluksi hauskoja alkoi päämäärätön koheltaminen pitemmänpäälle uuvuttamaan.
"
5
Palomuuri (2006)
(Firewall)
"
Melko keskinkertainen esitys, mutta kyllä tämän nyt yhden kerran katsoo.
"
5
1
... 38 ...
58
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute