Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
neophyte
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän neophyte arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
The Matrix Revolutions (2003)
6
Top Secret! - huippusalaista (1984)
(Top Secret!)
6
Kesä Monikan kanssa (1953)
(Sommaren med Monika)
6
Twilight - Houkutus (2008)
(Twilight)
6
Tigerland (2000)
"
Voi pyhä keskinkertaisuus. Näitä on nähty, ja paljon paremminkin toteutettuna.
"
6
Lapsia ja aikuisia - kuinka niitä tehdään? (2004)
"
Hetkittäinen hyvä ote ja muutamat yllättävät käänteet eivät tee tästä elokuvasta keskinkertaista parempaa. Monin paikoin junnattiin pahasti paikoillaan, ja kelloa tuli vilkaistua useammin kuin kerran. Kuitenkin nykyisen Suomi-tuotannon keskitason paremmalla puolella. Oppisivatkohan suomalaiset jo kohta tekemään elokuvia?
"
6
Viiltäjä (2001)
(From Hell)
6
Fur (2006)
(An Imaginary Portrait of Diane Arbus)
6
Etulinjan edessä (2004)
(Framom främsta linjen)
6
Espanjalainen kimppakämppä (2002)
(L'auberge espagnole)
6
Raid (2003)
6
Badding (2000)
6
Solaris (2002)
6
Rakastunut Shakespeare (1998)
(Shakespeare in Love)
6
Tumma vesi (2005)
(Dark Water)
6
Kolme kuningasta (1999)
(Three Kings)
6
Poika (2002)
(About a Boy)
6
Highlander - kuolematon (1986)
(Highlander)
6
Pitkä kuuma kesä (1999)
6
Nousukausi (2002)
6
1
... 10 ...
12
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute