Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
samikki
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän samikki arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Christine - tappaja-auto (1983)
(Christine)
5
Jay ja Silent Bob iskevät takaisin (2001)
(Jay and Silent Bob Strike Back)
5
Raid (2003)
5
Driven (2001)
4
Waterworld (1995)
4
Trainspotting (1996)
4
Re-Animator (1985)
4
Poliisiopisto 4 - korttelipoliisit (1987)
(Police Academy 4: Citizens on Patrol)
4
Night on Earth (1991)
4
Elämäni koirana (1985)
(Mitt liv som hund)
4
Olemisen sietämätön keveys (1988)
(The Unbearable Lightness of Being)
4
Man on the Moon (1999)
4
Mad Max 2 - asfalttisoturi (1981)
(Mad Max 2: The Road Warrior)
4
The Grinch (2000)
(How the Grinch Stole Christmas)
4
Häälaulaja (1998)
(The Wedding Singer)
4
Gilbert Grape (1993)
(What's Eating Gilbert Grape)
4
Miten niin myöhässä? (1986)
(Clockwise)
4
Wild Wild West (1999)
4
Korkein voitto (1929)
"
Vakoilutarina 20-luvun lopun Suomesta, ohjaajana Hollywoodissakin käynyt Carl von Haartman. Melko pitkäveteinen ja yksinkertainen, mutta ohjaaja/pääosan esittäjä Haartmanissa oli aavistus cooliutta. Naispääosaa esittänyt Kerstin Nylander esitti venäläistä vakoojaa mutta vamppimainen ilmeily meni kovin överiksi ja suorastaan huumorin puolelle. Vanhaa paikallisväriä oli valitettavan vähän. Katsoin live-orkesterin säestämän version.
"
4
Sininen salama (1983)
(Blue Thunder)
4
1
... 34 ...
36
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute