Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
koivuhalko
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän koivuhalko arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
The Ecstasy of Wilko Johnson (2015)
8
Lohikäärmeen tie (1972)
(Meng long guojiang)
8
Blinded by the Light (2019)
8
Albert Hofmannin LSD (2011)
(The Substance: Albert Hofmann's LSD)
8
Junk Head (2017)
8
Ritari Jiang-Hu: Valkohiuksinen morsian (1993)
(Bak fat moh lui zyun)
8
Bugonia (2025)
8
Haavi auki - kelmit kiinni (1987)
(Dragnet)
8
Sound City (2013)
8
Kummisetä II (1974)
(The Godfather: Part II)
8
Don Jon (2013)
8
An Evening with Kevin Smith (2002)
8
Yö voodoo-saarella (1943)
(I Walked with a Zombie)
8
Machete Kills (2013)
"
Macheten tarina jatkuu räväkkänä ja vailla turhia järjen hiveniä. Ensimmäiseen leffaan verrattuna tarina on yhtenäisempi ja muutamaa laahaavaa hetkeä lukuunottamatta toimivampi. Näyttelijäsuoritukset ovat hyviä kautta linjan. Ei tämä mikään mestariteos yritä ollakaan, mutta hyvässä seurassa ja oikeanlaisessa nesteytyksessä kelpo viihdettä.
"
8
Yön kuningatar (1988)
(Elvira, Mistress of the Dark)
8
Valetarkastaja (1949)
(The Inspector General)
8
Rocky (1976)
8
Äitini linna (1990)
(Le château de ma mère)
8
Monty Python Hollywoodissa (1982)
(Monty Python Live at the Hollywood Bowl)
8
Pahat pojat (1995)
(Bad Boys)
8
1
... 62 ...
475
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute