Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
mr_orange
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän mr_orange arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Tuomio (1996)
(The Chamber)
"
Puiseva oikeusdraama, jonka loppuratkaisua pitkitetään äärimmilleen.
"
4
X-Files: Taistelu tulevaisuudesta (1998)
(X-Files: Fight the Future)
4
In the Tall Grass (2019)
"
Puolitoista tuntia nimien huutelua ruohikossa, säntäilyä ja taivaalle tuijottamista.
"
4
The Sentinel - salaliitto (2006)
(The Sentinel)
4
Musta noita (2011)
(Season of the Witch)
"
Naurettavia huumoriheittoja, jännitysmomenttia mitätöiviä "merkitseviä katseita" joilla paljastetaan koko tarina, Nick Cagen tavaramerkki-pölkkynäyttelyä ja loppuun vielä Braindead-örkkien taistelu.
"
4
Hide and Seek (2005)
4
A Sound of Thunder (2005)
"
Olipas kökkö sekahedelmäsalaatti sinänsä viihdyttävästä alkuideasta. Aivan uskomattoman epäuskottavia kohtauksia ja kasa epäloogisuuksia, vanhentunutta cgi:tä ja tosihirviöitä toisensa perään.
"
4
Ring (1998)
(Ringu)
4
The Good Shepherd (2006)
"
Unelias, kliinisen tylsä. Sekava.
"
4
Saksikäsi Edward (1990)
(Edward Scissorhands)
4
Tie (2009)
(The Road)
"
Oudon pateettinen ja tuskastuttavan hidas sommitelma sinänsä kiehtovasta asetelmasta. Jotenkin epäuskottava ja epälooginen kaikessa ahdistavuudessaankin (energian tuhlaaminen vaeltamiseen metsässä ja rannalla).
"
4
Riddickin aikakirja (2004)
(The Chronicles of Riddick)
"
Puiseva, tunteeton läpijuoksu.
"
4
Memphis Belle (1990)
4
Constantine (2005)
4
Valehtelija, valehtelija (1997)
(Liar Liar)
4
Alien: Covenant (2017)
"
Hohhoijaa, joko se loppu? Unettava ja turhauttava pölkkypäiden karnevaali. Ei tietoakaan alkuperäisen saagan jännityksestä ja mysteeristä. Kaikki selitetään rautalankamallia käyttäen.
"
4
7 tikaria - Omen III (1981)
(The Final Conflict)
4
Titanic (1997)
4
I, Robot (2004)
4
Howard Sternin intiimit osat (1997)
(Howard Stern's Private Parts)
4
1
... 41 ...
50
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute