Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
JobeC
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän JobeC arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Monster's Ball (2001)
8
Pirates of the Caribbean: Mustan helmen kirous (2003)
(Pirates of the Caribbean: The Curse of the Black Pearl)
8
John Q - oikeuden puolesta (2002)
(John Q)
8
WarGames - sotaleikit (1983)
(WarGames)
8
Katsastus (1988)
"
Kyllä kiteyttää suomalaiselon kohtuullisen hyvin. Ja mukavan napakan pituinen.
"
8
Total Recall - unohda tai kuole (1990)
(Total Recall)
8
Beetlejuice (1988)
8
Metropolis (2001)
(Metoroporisu)
8
Kala nimeltä Wanda (1988)
(A Fish Called Wanda)
8
Fool's Day (2013)
"
Paljon on halpaa huumoria, mutta silti toimi loistavasti,
"
8
Kuolleiden runoilijoiden seura (1989)
(Dead Poets Society)
8
Valiojoukko (1983)
(The Right Stuff)
8
Miller's Crossing - vaarallista peliä (1990)
(Miller's Crossing)
8
Boondock Saints: Etelä-Bostonin enkelit (1999)
(The Boondock Saints)
8
Training Day (2001)
8
Jay ja Silent Bob iskevät takaisin (2001)
(Jay and Silent Bob Strike Back)
"
Ihan mukava jatkoraina Dogmalle. Jos sitä ei ole nähnyt, jää moni juttu hämärän peittoon. Mitään suurta elokuvallista kokemusta on turha odottaa.
"
8
Killing Zoe (1994)
8
Me kaksi ja Irene (2000)
(Me, Myself & Irene)
8
Charlien enkelit (2000)
(Charlie's Angels)
8
Abyss - syvyys (1989)
(The Abyss)
8
1
... 7 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute