Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
JobeC
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän JobeC arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Fucking Åmål (1998)
4
Enkelten kaupunki (1998)
(City of Angels)
4
Hämärästä aamunkoittoon 3: The Hangman's Daughter (2000)
(From Dusk Till Dawn 3: The Hangman's Daughter)
4
Crocodile Dundee Los Angelesissa (2001)
(Crocodile Dundee in Los Angeles)
4
Kummeli Alivuokralainen (2008)
4
Jumper (2008)
"
Olihan siinä kivoja efektejä, mutta ei niillä vielä kovinkaan pitkälle mennä. Viimeisen repliikin aikana tuli vain fiilis "jaa, se taisi sitten loppua". Koko ajan kuitenkin odotti elokuvan varsinaisen juonen alkavan.
"
4
Pelkoa ja inhoa Las Vegasissa (1998)
(Fear and Loathing in Las Vegas)
"
Monien kehujen jälkeen tuotti suuren pettymyksen.
"
4
Lammbock (2001)
4
Sherlock Holmes (2009)
"
Kovat odotukset eivät täyttyneet. Ritchien slo-mo mannerismia käytettiin turhan usein ja CGI-taustat ja fyysisesti mahdottomat kamera-ajot söivät uskottavuutta liikaa.
"
4
Pane mua (2000)
(Baise-moi)
4
Last Action Hero (1993)
4
Bad Teacher (2011)
"
Muutamaa hauskaa oivallusta lukuunottamatta tämän filmin olisi voinut jättää katsomatta. Onhan se hyvä, että hahmot vedetään mahdollisimman pitkälle, mutta samalla kaikki menee rautalangasta vääntämiseksi.
"
4
Taxi 2 (2000)
4
Driven (2001)
4
Kung Pow: Nyrkki kidassa (2002)
(Kung Pow: Enter the Fist)
4
Ihmisen pojat (2006)
(Children of Men)
4
Spider-Man 3 - Hämähäkkimies 3 (2007)
(Spider-Man 3)
4
Tiedän mitä teit viime kesänä (1997)
(I Know What You Did Last Summer)
4
Ponterosa (2001)
4
Koko potti 2 (2004)
(The Whole Ten Yards)
4
1
... 37 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute