Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
JobeC
Arvostelut
|
Tilastoja
|
Omat listat
|
Tiedot
Aikajärjestys
|
Arvosanajärjestys
Käyttäjän JobeC arvostelut arvosanajärjestyksessä
Elokuva
Arvosana
Naapuri kuin painajainen (1999)
(Flawless)
6
The Salton Sea (2002)
6
Kauriinmetsästäjä (1978)
(The Deer Hunter)
6
King Kong (2005)
6
Kaappaus merellä (1992)
(Under Siege)
6
Buena Vista Social Club (1999)
6
Arvoituksia arkussa (2007)
(Death at a Funeral)
6
Ballistic (2002)
(Ballistic: Ecks vs. Sever)
6
American Pie 2 (2001)
6
Bram Stokerin Dracula (1992)
(Dracula)
6
Räjähdyspisteessä (1994)
(Blown Away)
6
Neljä huonetta (1995)
(Four Rooms)
6
Non-Stop (2014)
5
Mahtava Oz (2013)
(Oz the Great and Powerful)
"
Pakko tunnustaa alkuun, että syy tämän leffan katsomiselle oli päästä koekuuntelemaan Atmos-järjestelmää. Odotukset itse elokuvalle eivät olleet korkealla ja ihan hyvä niin. Jälleen kerran luvassa on vanhan tarinnan lämmittelyä CGI:n turvin. Pari visuaalisesti ihan hauskaa kikkaa ja tarina toimi miten niistä lähtökohdista se yleensäkään voi toimia. Entä se Atmos sitten? Ei siitä ainakaan lisähintaa kannata maksaa.
"
5
Chaos (2006)
5
Saw II (2005)
5
Cloverfield (2008)
"
Katsottavuuden pelasti lyhyys (mutta miksi melkein 15 min kestävät lopputekstit?). Kuvaustyyli ei ole minun makuuni ja oli ensimmäisen puoli tuntia ärsyttävä. Hyvänä puolena tässä tyylissä on, että monien uudempien leffojen uskottavuuden rikkovia CGI-kamera-ajoja ei ole.
"
5
Terminator - pelastus (2009)
(Terminator Salvation)
5
The Long Kiss Goodnight (1996)
5
Maailmojen sota (2005)
(War of the Worlds)
5
1
... 27 ...
43
Elokuvahaku
Hakusana
Lisäehtoja
Lisäehtoja hakuun
Valmistumisvuosi:
-
Tyylilajit:
jokin valituista
kaikki valitut
ei mikään valituista
aikuisten
animaatio
dokumentti
draama
elämänkerta
fantasia
film-noir
historiallinen
kauhu
kokoperheen
komedia
lännenelokuva
lyhytelokuva
musiikki
musikaali
mysteeri
rikos
romantiikka
sci-fi
seikkailu
sota
toiminta
trilleri
urheilu
Etusivu
|
Suositukset
|
Lisää elokuva
|
Arvosteltavaa
|
Kirjaudu sisään
Tilastoja
|
Tietoa palvelusta
|
Käyttöehdot
|
Palaute